Članki
Posted on 07.05.2019 at 10:44 by bojanKAKO SE LAHKO ZNEBIM BOLEČIN V SKLEPIH IN KOSTEH
BOLEČINE V SKLEPIH IN KOSTEH – ZAKAJ LAHKO VADBA ZMANJŠA TEŽAVE


Bolečine v sklepih in kosteh so večinoma zelo neprijetne.
Morda boste dvakrat premislili pred vsakodnevnimi opravili in aktivnostih, kot je na primer sprehod, dvigovanje vrečk za špecerijo ali igranje vašega najljubšega športa.
Ostri opomniki vaših omejitvev pridejo praktično vsakič, ko se premaknete.
Posledično ste manj aktivni, kar pa prinaša cel spekter drugih tveganj.
Članki
Posted on 08.04.2019 at 13:14 by bojanKako lahko pitje vode pomaga pri hujšanju, kroničnih boleznih, utrujenosti in povišanem holesterolu?

Voda sestavlja približno 60 odstotkov našega telesa in sodeluje v življenjsko pomembnih funkcijah naše presnove, skrbi za dobro telesno počutje in intelektualno sposobnost.
V nekaterih delih telesa je vode še več: možgani vsebujejo 82 odstotkov vode, mišice 80 in koža 70 odstotkov.
Da zadovoljimo dnevne potrebe, potrebujemo vsak dan tri litre vode. Nekaj vode dobimo že s hrano (sadje, zelenjava, meso), preostanek pa s pijačami, med katerimi je še najboljša kar voda.
Pa je to dovolj. Načeloma je, če smo zdravi in nimamo težav in če pijemo čisto vodo.
Članki
Posted on 08.04.2019 at 12:38 by bojan7 razlogov zakaj bi vsi morali uporabljati prehranska dopolnila

V popolnem svetu si zamišljaš, da si naspan, primerno razgiban in dobro hidriran. Ješ zdravo – tudi ribe, vso sadje in zelenjavo.
Zakaj bi potem moje telo potrebovalo dodatke?
Imam vse vitamine in hranila, ki jih potrebujem, kajne?
Napačno.
Teh 7 močnih razlogov kaže, da morate jemati prehranska dopolnila, ne glede na to, kako zdrav je vaš življenjski slog
Članki
Posted on 22.09.2017 at 08:33 by bojanProbiotiki in prebava

Vemo, da sestava črevesne flore vpliva na telesno težo.
Na črevesno floro vplivajo naše prehranjevalne navade in naseljevanje nekaterih sevov bakterij, kakor tudi pomanjkanje, določenih sevov probiotikov v črevesni flori je povezano z nekaterimi boleznimi in bolezenskimi stanji, kot so
depresija, sladkorna bolezen, alergije, bolezni živčnega in imunskega sistema ter kronične vnetne bolezni.
Neprimerna prehrana, ki temelji na procesiranih živilih in to je praktično vse v trgovini, kar je pakirano, pokvari razmerje, kar lahko vodi v slabo prebavo, slabše vsrkanje hranil, porušeno črevesno floro ter težave z odvajanjem.
Približno 75 % celic imunskega sistema namreč nastaja prav v prebavilih.
Članki
Posted on 26.07.2017 at 10:55 by bojanIzdelek proti parazitom, glivicam in virusom

Čeprav morda mislimo, da je naš imunski sistem bolj ogrožen pozimi, ne smemo pozabiti, da je naše telo napadom različnih parazitov, virusov in glivic izpostavljeno vse leto. Poleti so najpogostejše potovalne bolezni.
Zdravje »od znotraj« je zelo pomembno, le-to pa se z lahkoto poruši v poletnih mesecih. Potovalno drisko povzroča veliko vrst mikroorganizmov (virusi, bakterije, paraziti), ki v telo vstopijo s hrano ali pitno vodo, okuženo z iztrebki. Drugi viri nevarnosti vključujejo nepravilno obdelano hrano, surovo ali napol kuhano meso, ribe, morske sadeže, surovo zelenjavo in sadje, majonezo, hladne omake, sendviče z zelenjavo, sladoled, vodo iz pipe in tudi kocke ledu.
Članki
Posted on 27.06.2017 at 16:55 by bojanIntimna nega poleti – okužbe sečil

Poletje je čas ko se sprostimo, gremo na počitnice in ne razmišljamo o zdravju. Poleti je tveganje za nastanek ženskih bolezni največje, zlasti pa intimno področje.
Vnetje sečil in glivična vnetja so poleti zelo pogosta. Kak se zaščitimo in katere okužbe so najpogostejše?
Članki
Posted on 19.04.2017 at 10:32 by bojanKurkuma začimba ali zelišče?

Kurkuma (Curcuma longa) je rastlina, ki raste v tropskih področjih Azije in se je po vsem svetu razširila kot začimbni prašek rumene barve, in nepogrešljiva sestavina priljubljenega curryja.
Pri nas uporaba kurkume kot samostojne začimbe ni zelo uveljavljena ali poznana. Vendar ni primerna samo za izboljšanje okusa hrane, ampak lahko tudi pomaga zaščititi naše zdravje. Že več tisočletij se uporablja v tradicionalni medicini na Kitajskem in v indijskem sistemu ajurvede.
Članki
Posted on 24.03.2017 at 09:58 by bojanVoda

Med anorganskimi sestavinami, ki sestavljajo človeško telo je voda eden ključnih elementov. Telo odraslega človeka je sestavljeno iz 65 do 70% vode, pri zarodkih se ta odstotek zviša na 95%, pri otrocih 74%, z leti pa se ta odstotek znižuje. Vsebnost vode se razlikuje tudi od organa do organa.
Najmanj vode vsebuje zobna sklenina (1%), obstajajo pa tudi organi, ki so sestavljeni pretežno iz vode, kot na primer očesna leča (99%). Ostali organi se delijo v dva ekstrema. Možgani na primer so sestavljeni iz 78% vode, srce iz 77%, jetra 84% in mišice iz 70%. Te količine vode so prerazporejene v 3 glavne predele telesa – obtočila, intercelični in intracelični predel.
Članki
Posted on 18.03.2017 at 09:01 by bojanGinko Biloba

KAJ JE GINKO BILOBA?
Drevo ginka raste počasneje, ko je mlado. Pri starosti od 10 do 12 let doseže višino 6 metrov, pozneje pa lahko tudi od 30 do 40 metrov. Njegovi listi so značilne pahljačaste oblike, z razpoko na sredini;sadež spominja na slive; je svetle barve, bele lupine (v japonščini pomeni ginko srebrna marelica).
Je dvodomna rastlina kar pomeni, da se moški oziroma ženski cvetovi razvijejo na ločenih rastlinah. Moške in ženske vrste te rastline rastejo posebej. Spola rastline ni mogoče takoj določiti, običajno je potrebno počakati do cvetenja, ki se začne šele po starosti 25 do 30 let.
Članki
Posted on 15.02.2017 at 11:03 by bojanKaj pomeni alergija?

Alergija je preobčutljivost. Beseda je grškega izvora in pomeni reagirati drugače – atopično! Alergije nastanejo, ko organizem določene nenevarne snovi prepoznava kot nevarne, t.i. alergene. Snovi prehajajo v telo skozi pljuča, prebavni trakt ali skozi kožo.
Večina snovi je neškodljivih, vendar jih telo zamenja za škodljive in nanje reagira z alergijsko reakcijo. Alergijo lahko opišemo kot nepravilno in pretirano reakcijo imunskega sistema na snovi iz okolja.