Članki
Posted on 26.07.2017 at 10:55 by bojanIzdelek proti parazitom, glivicam in virusom

Čeprav morda mislimo, da je naš imunski sistem bolj ogrožen pozimi, ne smemo pozabiti, da je naše telo napadom različnih parazitov, virusov in glivic izpostavljeno vse leto. Poleti so najpogostejše potovalne bolezni.
Zdravje »od znotraj« je zelo pomembno, le-to pa se z lahkoto poruši v poletnih mesecih. Potovalno drisko povzroča veliko vrst mikroorganizmov (virusi, bakterije, paraziti), ki v telo vstopijo s hrano ali pitno vodo, okuženo z iztrebki. Drugi viri nevarnosti vključujejo nepravilno obdelano hrano, surovo ali napol kuhano meso, ribe, morske sadeže, surovo zelenjavo in sadje, majonezo, hladne omake, sendviče z zelenjavo, sladoled, vodo iz pipe in tudi kocke ledu.
Glivice ljubijo poletje
Glivice ljubijo toplo in vlažno okolje, je njihov najljubši letni čas poletje, najljubši deli telesa pa bolj skriti, zlasti stopala, kožne gube in pregibi (na preponah, pod prsmi …), rade pa se naselijo tudi na lasišču in celo v prebavilih in dihalih. Čeprav zaradi »atletskega stopala« še nihče ni umrl, pa glivice podcenjujemo, saj se ne zavedamo, da ta nevšečnost lahko kaže na druge, prikrite zdravstvene težave oziroma jih napoveduje.
Glivice so eno najpogostejših, a tudi najbolj nadležnih kožnih obolenj, saj jih ima skoraj vsaj tretji odrasel človek.
Kako prepoznamo okužbo z glivicami?
Na okužbo z glivicami nas opozarjajo različni znaki glede na vrsto glivice in del telesa, ki ga je zajela okužba: sluznica, zlasti v ustni votlini, spolovila, prsti na nogah, pod pazduho ter nohtih.
Z nohtov se jih je običajno najtežje znebiti. Okužbo prepoznamo po rumenkastih vzdolžnih progah, noht izgubi lesk in postane motno belkasto rumenkaste barve in se predvsem zadebeli. Običajno je prizadet del nohta, ki nastaja na novo, sčasoma pa okužba zajame cel noht, ki lahko tudi odstopi in se razširi na sosednje nohte, zaradi česar jo je že težje ozdraviti. Na koži se najpogosteje pojavi okrogla ali ovalna ostro zamejena pordelost, ki se blago lušči.
Najnadležnejši simptom je srbenje, posebej izraženo ponoči. Poleg tega se v bolj intenzivni fazi lahko pojavijo tudi mehurčki in mehurji, kraste in v hujših primerih tudi izguba dlak ali las na poraščenih predelih ter neprijeten vonj.
Na vaginalno glivično okužbo pomislimo ob belkastem izcedku, ki je siraste strukture in brez vonja. Sluznica nožnice je pordela, belo obložena, srbi in/ali peče, kar lahko povzroča bolečine med spolnim odnosom.

Prav zaradi dolgotrajnega zdravljena, se je glivicam bolje izogniti. Zdravljenje je precej dolgotrajno, traja tudi več mesecev, glivice pa se zelo rade ponavljajo. Zato je pomembno, da pravo diagnozo postavi zdravnik, ki bo predpisal ustrezno zdravljenje z zdravili proti glivicam, tako imenovanimi antimikotiki. Ti so lahko namenjeni lokalni uporabi, v obliki kreme, ali pa sistemski, kot so zdravila za oralno uporabo, morda vam predpiše tudi kombinacijo.
Proti parazitom
90 % ljudi je okuženih z določeno vrsto patogenih mikroorganizmov – parazitov oz. Zajedavcev. Paraziti se nahajajo povsod okoli nas (zemlja, voda, zrak, hrana) in lahko zelo hitro vstopijo v naše telo. Predstavljajo lahko neposreden vzrok številnih bolezni (vnetij, alergij, rakavih obolenj) ali posredno vplivajo na razvoj bolezni in slab imunski sistem (telesu črpajo vitamine, minerale, izločajo škodljive odpadke) – bolezen.
Mikroparaziti
- virusi
- viroidi
- prioni
- parazitske bakterije
- glivice
- praživali
Makroparaziti
- gliste
- klopi
- žuželke
Simptomi prisotnosti parazitov
- izčrpanost
- nespečnost
- glavobol
- bolečine v hrbtu in vratu
- težave s prebavo
Kaj lahko povzročijo paraziti?
- Alergije
- Vnetje debelega črevesja
- Vnetje sklepov (artritis)
- Padec sladkorja v krvi
- Autoimune bolezni
- Lupus
- Oslabljeno delovanje ščitnice
- Rakava obolenja
Paraprotex – Z zeliščnimi rastlinami proti parazitom
Paraprotex vsebuje olje iz semen grenivke, česen, oreh in nageljnove žbice, rastlina Combretum indicum, mira, češmin in Pau d’Arco. Paraprotex na naravni način podpira obrambne procese telesa proti bakterijam, gljiva, virusom, parazitom. Izdelek zagotavlja učinkovito pomoč pri črevesnih okužbah, ohranja zdravo črevesno floro in preko črevesne sluznice krepi imunski sistem.
- Deluje proti 800 vrstam virusov in bakterij, in okoli 100 vrst glivic
- Uničuje črevesne zajedavce (zlasti pri otrocih), njihove ličinke in jajčeca
- Kot antiseptik se uporablja v primeru okuženih ran ali kožnih infekcij (turi, ekcemi)
- Pomaga pri zdravljenju herpesa
- Pomaga pri vnetju sečil in v primeru spolnih okužb
- Ne uničuje naravne črevesne flore!!!
- Antiseptični, antibiotični in antiparazitski učinek